Kurucudan Mesaj2019-07-20T19:13:34+03:00

EĞİTİM Kurucumuz // Sadık BAŞ

Çocuklarımız toplumu oluşturacak, ona yön verecek, idealleri, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla yeni ufuklar açacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden çocuklarımızın eğitimi, düşündüğümüzden çok daha önemlidir. Bu anlayışla yola çıkan ADEN Okulları’nin amacı yenilikçi vizyonunu ve eğitimde kalite anlayışını Trakya’nın her köşesine ulaştırmaktır. 1500’e yakın öğrencimiz, 2 kampüsümüz ve Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Liselerinden oluşan 5 okulumuzdaki değerli uzman eğitmenlerimizle, eğitim dünyasının yeni yıldızı olmaya hazırız.

ADEN Okulları’nda geleceğin mimarı olarak yetiştirdiğimiz çocuklarımız için teknolojiyle iç içe, onların sosyal yönlerini de geliştirmelerine yardımcı programlar uyguluyoruz. Uluslararası eğitim uzmanlarıyla yaptığımız araştırmaların sonuçlarından faydalanarak hazırladığımız ders içerikleri ve eğitim modellerinde, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini ön planda tutuyoruz. Biliyoruz ki dünyadaki hızlı gelişmeleri takip etmek, evrensel bir bakış açısına sahip olmanın birincil gerekliliği. İşte bu yüzden Aden Okulları’nde öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz. Native öğretmenler eşliğinde İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerinde yabancı dil eğitimi veriyoruz. Dünya vatandaşı olmanın bir başka gerekliliği de teknoloji dilini anlayabilmek ve konuşabilmektir.

Aden Okulları’nde tüm öğrencilerimize “Akıllı Kampüs”lerde tablet, akıllı tahta ve akıllı eğitim uygulamalarıyla eğitim veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun dijital materyalleri, tecrübeli ve (TPAB) Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi’ne sahip eğitimcilerle öğrencilerimize sunuyoruz. Eğitim bursları ile öğrencilerimizi destekliyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarına ek olarak sosyal alanda da özel bireyler olarak yetişmeleri için, sosyal sorumluluk projeleri, düzenlenen geziler ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz. Aden Okulları’nde ülkemizin geleceği çocuklarımızı, sağduyulu, yüksek özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan, en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, çağdaş teknolojileri kullanan, kendini ifade etme yeteneğine sahip, ülkesini seven, evrensel düşünen, dürüst, özverili, sanatla ilgili ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrenciler yetiştiriyoruz. Aden Okulları’nda geleceğe güven ve heyecanla bakan nice nesiller yetiştirmek dileğiyle…

Sadık BAŞ
ADENOkulları Kurucusu